Półautomat do oprawy w spiralę zamykaną typ PB-400

sns1sns1sns1

Maszyna przeznaczona jest do oprawy bloków w spiralę zamykaną.
Maksymalna szerokość oprawy wynosi 400 mm.
Na godzinę możemy zamknąć do 1000 bloków. Na maszynie możemy oprawiać duże nakłady jak i pojedyncze sztuki, gdyż przezbrojenie maszyny na inny rozmiar spirali jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu.
Na tej nowoczesnej maszynie możecie Państwo również oprawiać bloki w spiralę, która jest w dwóch a nawet w trzech odcinkach. Daje to możliwość obniżenia kosztów oprawy, mniejsze zużycie spirali.
Możecie Państwo też oprawiać kalendarze, ale wtedy zawieszka kalendarzowa musi być wkładana ręcznie.
Półautomat może być wykorzystywany jako bardzo wydajna maszyna do cięcia spirali na odcinki.
Do obsługi półautomatu potrzebna jest tylko jedna osoba.
Maszyna sama podaje potrzebnej długości odcinki spirali. Ustawia je w odpowiedniej pozycji do oprawy. Na tak ustawioną spiralę operator sam zakłada blok, jednocześnie kontroluje prawidłowe wykonanie tej czynności.
Jest to bardzo duża zaleta tej maszyny, gdyż dzięki temu nie powstają braki. W rozwiązaniach, w których operator podaje jedynie blok, najczęstszą przyczyną braków jest złe wprowadzenie spirali w otwory w bloku.

Spirala zamykana – podajnik i szczęki

Po założeniu bloku na spiralę operator przesuwa go na podajnik, który wprowadza blok pod szczęki zamykające spiralę, a następnie zrzuca oprawiony blok na transporter. Dzięki zastosowaniu transportera o dużej pojemności operator nie musi często przerywać swojej pracy.

Maszyna jest wyposażona w sterownik z ekranem dotykowym, który pozwala szybko ustawiać tryb pracy urządzenia. Jednocześnie gromadzi dużą ilość informacji potrzebnych dla użytkownika maszyny.
Są to między innymi : czas pracy maszyny, godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy, ilość wykonanej oprawy, zużycie spirali na daną pracę itp. Dane te są chronione hasłem i tylko osoba upoważniona ma do nich dostęp.


DANE TECHNICZNE
Długość oprawy …………… do 400 mm
Średnica spirali ……………  od 3/16 do 1 1/4″ (są to wszystkie istniejące wielkości)
Skok spirali ……………  1/4″, 1/3″, 1/2″, 9/16″ (wszystkie rozmiary)
Wydajność ……………  do 1 500szt/godz.
(wydajność zależy od grubości oprawianego bloku i sprawności operatora)

Obsługa ……………  1 osoba
Zasilanie: napięcie ……………  230 V
Moc ……………  0,75 kW

Wymiary:
Szerokość ……………  160 cm
Wysokość ……………  160 cm
Długość ……………  300 cm
Waga ……………  150 kg

Możliwość komentowania jest wyłączona.